Historia i zbiory

Biblioteka Wydziału Biologii UW (BWB) powstała w 2000 roku z połączenia czterech bibliotek instytutowych, Instytutu Biochemii, Mikrobiologii, Zoologii oraz biblioteki Instytutu Botaniki, dawnej Filii, której zbiory zostały przeniesione z Al. Ujazdowskich 4 i włączone do BWB w 2016 roku. BWB jest ogólnowydziałową placówką biblioteczno-informacyjną. Ściśle współpracuje z innymi bibliotekami UW i Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie poprzez tworzenie centralnego katalogu online i obsługę wypożyczeń międzywydziałowych.

Księgozbiór BWB liczy obecnie blisko 70 tys. woluminów, w tym ok. 50 tys. książek , 20 tys. czasopism i blisko 500 prac doktorskich. Profil zbiorów obejmuje piśmiennictwo z dziedziny biologii i nauk pokrewnych.

Katalog on-line BWB jest tworzony od 1999 roku. Obejmuje obecnie całość zasobu wydawnictw książkowych oraz większość czasopism i doktoratów. Dostępne są także archiwalne kartkowe katalogi alfabetyczne i rzeczowe książek, czasopism oraz prac doktorskich.