Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wypożyczalnia

Wypożyczalnia obsługuje pracowników i studentów UW posiadających aktywne konto biblioteczne w systemie VTLS/Virtua. Do korzystania z wypożyczalni niezbędna jest karta biblioteczna aktywowana na ELS, ELD, ELP, innym nośniku lub karta biblioteczna wydana przez BUW.

Dostępne książki można wypożyczać bezpośrednio w bibliotece. Nie oferujemy możliwości zamawiania książek w statusie “dostępny” przez katalog UW. Rezerwacji podlegają książki wypożyczone przez innego czytelnika. Po ich zwrocie użytkownik zostanie poinformowany e-mailem o możliwości wypożyczenia.

W zależności od uprawnień czytelnik ma możliwość wypożyczenia określonej liczby książek na dokładnie określony czas. Wszyscy użytkownicy mają możliwość dokonania 5 prolongat na okres 30 dni. Prolongata jest naliczana od daty jej dokonania, nie od wyznaczonej daty zwrotu.

 

Uprawniony użytkownikLimit wypożyczeń
Studenci UW (w tym słuchacze studiów podyplomowych)20 woluminów na okres 30 dni
Doktoranci UW20 woluminów na okres 120 dni
Pracownicy UW (w tym emerytowani)60 woluminów na okres 180 dni
Pozostali użytkownicy uprawnieni do wypożyczania3 woluminy na okres 30 dni

 

Biblioteka gromadzi przyrodnicze książki popularnonaukowe i dla dzieci. Najnowsze pozycje z tego księgozbioru znajdują się w czytelni na regale 20, 22 oraz 45. Książki te mają krótszy okres wypożyczenia tj. 14 dni.