Noc Muzeów 2023 w BUW

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 13.05.2023 na Noc Muzeów w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem “Teoria BUWcentryczna”. Z tej okazji BUW przygotowała specjalne pokazy rycin, rysunków, książek oraz czasopism poświęconych przewrotowi kopernikańskiemu. Na uwagę zasługuje pierwsze wydanie „De Revolutionibus” Mikołaja Kopernika, które zostanie zaprezentowane odwiedzającym.

Ponadto we wnętrzach BUW zostaną zaprezentowane autorskie wideoinstalacje Cosmographia wykorzystujące obiekty ze zbiorów prezentowanych na pokazach w Noc Muzeów. Do godz. 1 w nocy otwarte będą bramy ogrodów – specjalnie na tę okazję rozświetlonych.

Dokładne informacje dotyczące Nocy Muzeów w BUW można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej oraz na Facebooku. Zapraszamy!