Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dla Studentów I roku

Witamy Państwa w gronie Studentów Wydziału Biologii! Poniżej znajduje się kilka praktycznych informacji dotyczących korzystania z Biblioteki Wydziału Biologii (BWB).

Z wypożyczalni książek Biblioteki mogą Państwo korzystać po założeniu konta bibliotecznego poprzez zdalną aktywację konta Czytelnika lub osobiście w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW). Do założenia konta bibliotecznego niezbędna jest Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS). Założenie konta bibliotecznego, zdalnie czy osobiście jest równoznaczne z zapisaniem się do Biblioteki WB, do BUW oraz innych bibliotek wydziałowych UW wypożyczających we wspólnym systemie. Zbiory tych bibliotek opisane są we wspólnym Katalogu online bibliotek UW.

Ze strony Katalogu można zalogować się do własnego konta bibliotecznego (w lewym górnym rogu strony) lub bezpośrednio przez link, podając nr swojej ELS (nr pod kodem kreskowym, bez spacji) jako nr karty bibliotecznej i hasło. Wypożyczamy książki (do 20 egzemplarzy) na 1 miesiąc, możliwa jest pięciokrotna prolongata, jeśli książka nie jest przetrzymana lub zarezerwowana przez innego czytelnika. Za niedotrzymanie terminu zwrotu naliczana jest opłata pieniężna w wysokości 40 gr./dzień. Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki Wydziału Biologii znajdują się tutaj oraz w zakładce “Dla Użytkowników”.

Studentów I roku Wydziału Biologii obowiązuje zaliczenie dodatkowego szkolenia bibliotecznego online, informacje dostępne na stronie BUW. Po wypełnieniu końcowego testu należy pobrać certyfikat/potwierdzenie zaliczenia szkolenia i przesłać dokument pdf do Dziekanatu w terminie sesji zimowej.