Neandertalczyk : w poszukiwaniu zaginionych genomów

Zachęcamy do zapoznania się z książką Svante Pääbo, tegorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Wydawnictwo “Neandertalczyk : w poszukiwaniu zaginionych genomów” jest dostępne w Bibliotece Wydziału Biologii oraz w BUW.

Svante Pääbo to szwedzki biolog specjalizujący się w genetyce ewolucyjnej. Został nagrodzony Nagrodą Nobla w 2022 roku w dziedzinie fizjologii lub medycyny za odkrycia dotyczące wymarłych homininów i ewolucji człowieka.

Więcej informacji na temat laureata oraz jego badań można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Biologii UW, oficjalnej stronie internetowej Nagród Nobla oraz na oficjalnej stronie internetowej Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka.

Polecamy uwadze Tydzień Noblowski na UW oraz stronę internetową Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie publikowane są materiały o noblistach i ich osiągnięciach oraz komentarze ekspertów i ekspertek z nagradzanych dziedzin.

Dla zainteresowanych tematyką polecamy książkę “Neandertalczyk odkryty na nowo : współczesna nauka pisze nową historię neandertalczyków / Dimitra Papagianni i Michael A. Morse”. Wydawnictwo ukazało się w 2022 roku i można je wypożyczyć w Bibliotece Wydziału Biologii.